36 000 CZK
| 1 469 EUR
Lot 84
KEŘE NA LOUCE
Kolem 1910
Olej, plátno
46 x 49 cm (v x š)
Vpravo dole "K. Langer"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
43 000 CZK
| 1 755 EUR
| 1 755 EUR
Akademický malíř Karel Langer patří mezi důležité představitele Mařákovy školy a je spoluzakladatelem impresionismu u nás. Studoval v ateliéru u prof. J. Mařáka na AVU v Praze, poté ještě tři roky studoval na figurální speciálce u prof. Ottenfelda. Novoromantická krajina Keře na louce představuje jemný a elegantní plenér s idylickou barevností a náznaky světelných paprsků na květech. Obdobné obrazy najdeme v reprodukcích Zlaté Prahy či Světozoru v době před první světovou válkou.