75 000 CZK
| 3 061 EUR
Lot 24
FRANCOUZSKÉ KARTELOVÉ HODINY
Kolem 1740
Zlacený bronz, mosaz, smalt, černěné dřevo
117 x 42 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
80 000 CZK
| 3 265 EUR
| 3 265 EUR
Impozantní a vzácné francouzské kartelové hodiny na konzoli v kombinaci černěného leštěného dřeva s v ohni zlacenými bronzy s florálními motivy a leštěnou mosazí. Veliký smaltovaný ciferník s arabskými a římskými číslicemi se signováním: Baillon a Paris. Jean Baptiste II Baillon patřil k věhlasným hodinářským mistrům v Paříži. Jeho syn, rovněž hodinářský mistr, Jean Baptiste III, se proslavil do té míry, že se stal královským hodinářem; jeho privátní sbírky byly ve své době mimořádně ceněné i vzhledem ke skutečnosti, že dle dobových slov byl nejbohatším hodinářem Evropy. Výborný stav, restaurováno. Stroj k seřízení.