14 000 CZK
| 571 EUR
Lot 35
EMPÍROVÉ STOLNÍ HODINY
Kolem 1815
ořech, zlacený bronz, zlacené dřevo, smalt, ocel
37 x 24 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
17 000 CZK
| 694 EUR
| 694 EUR
Řemeslně velmi kvalitně zpracované empírové stolní hodiny s precizně cizelovanými bronzovými v ohni zlacenými lvími tlapami. Na vršku dominuje vyřezávaný zlacený orel. Do bedny z ořechového dřeva s bohatou kresbou je vsazen smaltovaný ciferník s arabskými číslicemi a ocelovými ručičkami. Půlové bití. Restaurováno, výborný stav.