40 000 CZK
| 1 633 EUR
Lot 65
ČÍNSKÉ PÁROVÉ SOCHY HLÍDACÍCH LVŮ
19. století
Glazovaná keramika
104 x 40 x 66 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
65 000 CZK
| 2 653 EUR
| 2 653 EUR
Staré monumentální keramické sochy představující hlídajícího lva opírajícího se předními tlapami o zdobenou perlu a lvici obdobným výrazem svírající stylizované mládě, jsou glazované v barevné kombinaci označované „vajíčko a špenát“. Jedná se o dílo z dynastie Čching (anglicky Qing) ve stylu Kangxi. Lvi se v kulturním kontextu Číny osazovali u vstupu domů bohatých pro svůj symbolický význam vyznačující se ochranou, štěstím a majestátností. Výborný stav, restaurováno.