45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 129
POSLEDNÍ VEČEŘE
Kolem 1910
Olej, plátno
85 x 95 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
95 000 CZK
| 3 800 EUR
| 3 800 EUR
Velkorysý formát poslední večeře od neznámého mistra vyniká zejména svou stylizací světla a tmy, která činí z Ježíše Krista světelný středobod projasňující celou scenérii. Jeho záře a bezbřehý klid budí bázeň v jeho učednících, kteří ho zaujatě pozorují. Symbolicky odvácen zůstává v popředí Jidáš Iškariotský sbírající rozsypané stříbro. Dílo vykazuje znaky zkušené malířské ruky s citem pro dramtickou kompozici.