75 000 CZK
| 3 000 EUR
Lot 17
ZÁTIŠÍ S OVOCEM
17. století
Olej, plátno
Ve výřezu 81 x 117 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Velkoformátové manýristické zátiší se škálou plodin poukazujících na ladění do období pozdního léta. Podobně jako Juan Sanchéz Cotán ve Španělsku, Fede Galizia v Itálii, a Clara Peeters v Nizozemsku se autor rozhodl komponovat dílo v duchu kontrastního koloritu hroznů, broskví a saténového ubrusu vůči tmavšímu a neutrálnímu pozadí. Zjednodušené prostředí, kde je zátiší usazeno tak dává vyniknout jednotlivým detailům a dává malíři prostor lépe upozornit na svou technickou zdatnost v vystižení jednotlivých kusů.