220 000 CZK
| 8 800 EUR
Lot 35
PORTRÉT DÁMY
1. polovina 18. století
Olej, plátno
90 x 72 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
220 000 CZK
| 8 800 EUR
| 8 800 EUR
Charles André van Loo se zasloužil o budování kultivovaného projevu francouzské malířské školy. Důkladně studoval italské mistry a vytvářel propracovaná díla plná zajímavých detailů, bohatě řasených látek a věnoval se dvorskému portrétu. V roce 1734 se usadil v Paříži a o rok později se stal členem Královské akademie malířství a sochařství, kde jeho věhlas brzy začal růst. Spolu s francouzským dvorem se stala jedním z jeho patronů i Madame de Pompadour. Může se tedy jednat i o její portrét. V roce 1762 byl jmenován Prvním malířem krále Ludvíka XV.