90 000 CZK
| 3 600 EUR
Lot 167
MUŽ S MELOUNEM
1934
Olej, plátno
82 x 65,5 cm (v x š)
Vpravo dole "Gr. Musatoff"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
90 000 CZK
| 3 600 EUR
| 3 600 EUR
Díla Grigorije Musatova je třeba chápat v širších souvislostech, včetně jeho života v Rusku. Jako syn malíře ikon Grigorij Musatov projevoval výtvarné nadání od raného mládí. Od dvacátých let se jeho styl výrazně proměňuje, kontury pomalu ustupují a mnohem více přikládá důležitosti světleným jevům zprostředkovaným prostřednictvím imprese. Témata která volí pro obrazy reflektují sociální tématiku a často jsou až mýtická.