30 000 CZK
| 1 200 EUR
Lot 55
KŘESADLOVÁ PISTOLE
2. polovina 18. století
Patinovaný mahagon, zlacená mosaz, ocel
54 cm (v)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
30 000 CZK
| 1 200 EUR
| 1 200 EUR
Pistole s francouzským křesadlovým zámkem, evropský export z oblasti Mediteránu pro Osmanskou říši, 2.pol.18.století. Garnitura je ze zlacené mosazi obdobně jako zámková deska zdobená florálními a úponkovými motivy, hlaveň značená číslicí 3 a signovaná "Henovl".