40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 241
JSOU MEZI NÁMI
1996
Olej, plátno
55 x 45 cm (v x š)
Vlevo dole "Róna 99"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
130 000 CZK
| 5 200 EUR
| 5 200 EUR
Díla Jaroslava Róny jsou především divácky velmi poutavá. Vyzařuje z nich napětí a drama a zápas člověka s bytím, kam byl vržen bez vlastního přičinění. Musí snášet různé situace, vypořádat se s nimi, s vědomím vlastní konečnosti a v případě předloženého díla Jsou mezi námi i s faktem, že možná není ve vesmíru sám nebo že není pánem všeho tvorstva. Jaroslav Róna je bezesporu jeden z nejvýznamnějších představitelů generace 80. let, autor několika výrazných realizací ve veřejném prostoru (Pomník Franze Kafky v Praze) a je rovněž členem skupiny Tvrdohlaví (od 1987). Patří k čelním představitleům české postmoderny.