80 000 CZK
| 3 200 EUR
Lot 92
GALANTNÍ SCÉNA
1. čtvrtina 19. století
Olej, plátno
73 x 59,5 cm (v x š)
Vpravo dole "P. d'Orsay"
Vyvolávací cena
Dosažená cena
80 000 CZK
| 3 200 EUR
| 3 200 EUR
Líbezný námět dívčího dýchánku s humorným tématem. Jedna z dívek je převlečena v chlapeckém, pravděpodobně divadelním kostýmu a nacvičuje recitování sonetů dívce sedící na sofa, která jí zaujatě naslouchá. Třetí z dívek mezitím přidržuje garderóbu a zkouší recitující dívce čepec. Autor Alfred Guillaume Gabriel Grimod d'Orsay byl francouzský hrabě, který maloval amatérsky. Byl vášnivým Bonapartistou a pokoušel se o politickou kariéru, avšak díky velkým dluhům neuspěl. Je zajímavostí, že právě jeho rytina muže v cylindru se stala předlohou pro maskota slavného magazínu New Yorker.