35 000 CZK
| 1 400 EUR
Lot 73
EMPÍROVÝ LUSTR
Kolem 1805
zlacené a polychromované dřevo
80 cm (v), Průměr 48 cm
Vyvolávací cena
Dosažená cena
210 000 CZK
| 8 400 EUR
| 8 400 EUR
Elegantní tříramenný empírový lustr zakončen zeleno-zlatými kachničkami. Lustr pochází patrně z významné dílny Josepha Ulricha Danhausera, který jakožto zakladatel této rodinné dílny Danhauser určoval nadčasovými modely evropský design. Již v době svého vzniku představoval lustr vrchol reprezentativního vybavení evropských šlechtických sídel. Restaurováno, elektrifikováno.