Lot 74
EMPÍROVÉ STOLNÍ HODINY
Kolem 1820
v ohni zlacený a patinovaný bronz, smalt, ocel
37 x 24,5 x 13 cm (v x š x h)
Carl Wurm in Wien
| 2 800 EUR
| 8 000 EUR
Bronzová v ohni zlacená skříňka s černo zlatými sfingami je nesena tlapami a hojně zdobenou základnou z mistrně cizelovanými a v ohni zlacenými bronzovými figurálními a rostlinnými motivy. Na skříňce stojí s rozpřáhnutými křídly orel s kroužkem v zobáku se střídajícím se matným a leštěným efektem. Ciferník smaltovaný s arabskými číslicemi, ručičky ocelové, ve středokruží plně funkční kovařík nad gilošované mosazi. Zadní plášť je tvořen mistrovsky zhotovenou mřížkou s florálním motivem. Signováno vpředu na smaltu: Carl Wurm in Wien. Kvalitou zpracování se jedná o mimořádně raritní stolní hodiny určené pro nejnáročnější sběratelskou klientelu. Stroj má půlové bití.