15 000 CZK
| 577 EUR
Lot 10
PORTRÉT ŽENY
Počátek 16. století
Rudka, ruční papír
16 x 12 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
26 000 CZK
| 1 000 EUR
| 1 000 EUR
Delikátní kresba mladé ženy v duchu tvorby Rafaela Santiho. Renesanční kresba je provedena velmi jemnými tahy rudkou na ručním papíře s vodoznakem. Vliv Rafaela Santiho a jeho snaha nalézt objektivní krásu, která by spojila prvky těla i ducha inspirovala několik set let generace umělců a jeho preciznímu umění se snažila řada umělců vyrovnat.