17 000 CZK
| 654 EUR
Lot 07
HERAKLES A HYDRA
16. století
Pero, ruční papír
27,5 x 27,5 cm (v x š)
Nesignováno
Vyvolávací cena
Dosažená cena
20 000 CZK
| 769 EUR
| 769 EUR
Mytologický výjev Herakla v duelu s nestvůrnou Hydrou, která terorizovala Lernu. Herakles v nápřahu třímá hořící strom, který vytrhl opodál, aby Hydře upálil hlavu tam, kde ji usekl. Hydře by tam jinak narostly dvě nové. Herakles jejím zabitím splnil druhý ze svých dvanácti smrtelně nebezpečných úkolů, jež mu zadal král Eurystheus. Heraklovy činy patří ve výtvarném umění k prakticky nevyčerpatelnému žánru.