Lot 134
Karel Valter (1909 - 2006) VSTUPUJÍCÍ PŘÍRODA

1984
Olej, překližka
44 x 35 cm (v x š)
Sign. dole uprostřed: VALTER 84. Vzadu nápis: VALTER/ VSTUPUJÍCÍ/ PŘÍRODA/ olej/ 1984

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   706 EUR
Dosažená cena
26 000 CZK
   |   1 020 EUR

Pozdější práce jedinečného malíře a krajináře Karla Valtera. Jeho dílo z předválečného období hodnotí dnes odborná kritika jako výjimečné v českém umění, pro jeho směřování ke konstruktivní skladbě, do oblasti vizuální poezie a i surrealistické imaginace. V poválečné tvorbě patří k charakteristickému Valterovu přínosu zejména velmi osobitá krajinomalba. Od roku 1931, kdy autor začal vystavovat, měl 65 samostatných a 140 společných výstav. Je autorem ilustrací 12 knih, držitelem mnoha cen a uznání, jeho díla jsou zastoupena v NG v Praze a mnoha dalších českých i zahraničních galeriích.