Lot 126
Antonín Hamsík (1946) NÁVŠTĚVA LASTURY

1967
Olej, plátno
50,5 x 40 cm (v x š)
Sign. vpravo dole: A.HAMSÍK 67

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   980 EUR
Dosažená cena
25 000 CZK
   |   980 EUR

Obraz Návštěva lastury je ukázkou z volné tvorby akademického malíře, grafika a restaurátora Antonína Hamsíka z období šedesátých let. Po studiích na UMPRUM v ateliéru prof. Františka Muziky se autor léta věnoval především restaurování nástěnných maleb a obrazů a tvorbě grafických listů (litografie, dřevořezy, dřevoryty, suché jehly a kolorované lepty). K malířské tvorbě se pak opět navrátil v roce 2015, inspirací jsou mu rozmanité životní situace a často také literatura nejrůznějších žánrů.