Lot 67
Pablo Picasso (1881 - 1973) JEZDEC

1921
Litografie, papír
25,5 x 31,5 cm (v x š)
Sign. a číslováno v tisku a vlevo dole tužkou: 22/ 50 Picasso

Vyvolávací cena
100 000 CZK
   |   3 922 EUR
Dosažená cena
100 000 CZK
   |   3 922 EUR

Poté co Picasso v polovině září 1920 opustil Juan-les-Pins, na jaře následujícího roku nakreslil litografickou tužkou skupiny postav na mořském břehu. Motivy – Jezdec, Zápasníci, Na pláži – překypují životními silami a úsporná obrysová kresba dovede obemknout veškerou vitální plnost nahých těl (téhož roku 1921, za letního pobytu ve Fontainebleau, který byl mimořádně úrodný, namaloval obraz Stojící žena – v NG v Praze). Grafický list pochází od dědiců prof. Diviše, který ho zakoupil v Kahnweilerově Galerii Simon.