45 000 CZK
| 1 800 EUR
Lot 55
V PAŘÍŽSKÉ VÝSTAVĚ
39,5 x 26 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
75 000 CZK
| 3 000 EUR
| 3 000 EUR
Kvaš, karton. Sign. dole uprostřed: J. Dědina/ 1900.
Kvašová malba je skvělým dokladem Dědinova poučení moderní francouzskou tvorbou, kterou poznal během svého pobytu v Paříži. Elegance secesní dámy odkazuje na kresebné mistrovství celé generace tzv. českých Pařížanů, jakými byli dále kupříkladu Marold, Šimon, Mucha či Oliva. Jejich svižná a energická malba se na přelomu století uplatňovala
především v moderních ilustracích v tuzemském i zahraničním dobovém tisku. Kresba byla otištěna jako barevná příloha ve Zlaté Praze (1901/ ročník 18), což poukazuje na její mimořádné kvality.