65 000 CZK
| 2 600 EUR
Lot 04
THE GENTLEMAN'S RECREATION
42 x 28 x 6 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
2 díly v 1 svazku, 1. vydání, Folio. Polokožená vazba z 18. st., 2 zlacené hřbetní štítky.
Monumentální umělecká encyklopedie pánské šlechtické zábavy 17. století. Umění, přírodní vědy, matematika, heraldika, ale především jezdectví, lov, rybaření, zemědělství, sokolnictví a další disciplíny jsou zde kromě textového popisu reprezentovány též rozsáhlou a umělecky hodnotnou grafickou částí s téměř stovkou mědirytinových tabulí vynikajícího anglického malíře, grafika a ilustrátora Francise Barlowa (1626-1704), zakladatele tohoto malířského žánru, jehož předlohy převáděl do leptu i jeho vrstevník Václav Hollar.