40 000 CZK
| 1 600 EUR
Lot 118
POHLED Z OKNA
74 x 56 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
55 000 CZK
| 2 200 EUR
| 2 200 EUR
Olej, překližka. Sign. vpravo dole: O. Kerhart. 38.
Autor během svého života podnikal studijní cesty po Evropě a mezi nimi navštívil také Itálii. Obraz vyznačující se klasicizující formou, vyrovnaností barev a kompozice, plně souzní se svým námětem. Výhled na náměstí s antickým chrámem, oživený květinou ve váze v popředí, vyniká jemností barev a v kontrastu se silnými tahy štětce vytváří až kresebný pocit obrazu.