37 000 CZK
| 1 480 EUR
Olej, plátno. Sign. vpravo nehoře: V. Vrbová 33.
Obraz sedícího děvčátka s tmavými vlasy patří do rané tvorby Vilmy Vrbové-Kotrbové. Česká malířka, portrétistka a ilustrátorka, studovala nejprve na UMPRUM v Praze (1921–1924) a poté na AVU v Praze (1924–1930) u prof. Vratislava Nechleby. V roce 1947 vyhrál její návrh na 100 Kčs bankovku. Od roku 1935 byla členkou Umělecké besedy. Vynikla zvlášť svými podobiznami dětí, kde se projevuje její úsilí o psychologické proniknutí dětské tváře. Známá je rovněž z ilustrací knih.