180 000 CZK
| 7 200 EUR
Lot 172
ŽIŽKOVSKÉ ZÁKOUTÍ
68 x 56,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
200 000 CZK
| 8 000 EUR
| 8 000 EUR
Pražská ikonografie je pro autora typická. Kromě mostů je to právě Žižkov, který v Benešově tvorbě zaujímá mimořádné místo. Dlouhá léta zde žil a měl zde i ateliér. Fascinovala ho témata periferie, rád zachycoval "staré časy" a momenty, co už se nevrátí. Nabízený obraz vznikal v průběhu let 1979 a 80 - jak dokládají přípisy na blint rámu, tedy na sklonku Benešova života. Olej na plátně, signováno a datováno vpravo dole Beneš.