70 000 CZK
| 2 800 EUR
Lot 21
ZÁTIŠÍ SE STEHLÍKEM
30,5 x 24,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
100 000 CZK
| 4 000 EUR
| 4 000 EUR
Drobné, tematicky poněkud neobvyklé zátiší, zachycující čilý život kolem ptačího hnízda, je příkladnou ukázkou kabinetní malby první třetiny 18. století. Dr. Seifertová klade vznik malby do středoevropského, snad i pražského prostředí a připisuje jej monogramistovi P.F.W.D. Námětovou analogii nachází ve dvou dílech z Obrazárny Královské kanonie premonstrátů na Strahově, kde je zobrazena červenka s hnízdem (inv. č. O 798 a O 799). Posudek PhDr. Hana Seifertová. Olej na dřevě, neznačeno.