150 000 CZK
| 6 000 EUR
Lot 46
ZÁTIŠÍ S RŮŽEMI
28,5 x 34,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
370 000 CZK
| 14 800 EUR
| 14 800 EUR
Autor patřil k významným malířům vídeňského biedermeieru, jeho obrazy byly velmi oblíbené mezi rakouskou šlechtou. Studoval ve Vídni na Akademii u profesora Johanna B. Drechslera. Ve své tvorbě se soustředil na květinová zátiší, později přibyla zátiší s ovocem a krajiny v holandském stylu. Zátiší s růžemi, naaranžovanými na plochém kameni u kmenu stromu, je krásnou minuciózní malbou, která zachycuje nejmenší detaily jako je kapka rosy, prokousaný lístek nebo odřený kmen stromu. Světlo se soustředí na květiny, zatímco kmen v pozadí ustupuje do stínu. Signováno a datováno vpravo dole Franz Xaver Petter 1859. Olej na plátně.