180 000 CZK
| 7 200 EUR
Lot 23
PÁROVÉ VEDUTY
20,5 x 27,5 cm (v x š)
Vyvolávací cena
Dosažená cena
180 000 CZK
| 7 200 EUR
| 7 200 EUR
Rozměrově nevelké veduty zachycují Ponte Molle nedaleko Říma a Atrio del Portico di Ottavia. Obě díla vznikla podle grafických předloh Giovanniho Battisty Piranesiho. Olejomalby se vyznačují atmosferickým kolorismem, typickým pro benátskou školu. Expresivním rukopisem se pak malby blíží tvorbě benátského malíře Francesca Guardiho. Olej na dřevě, neznačeno.