180 000 CZK
| 7 200 EUR
Jiří Bradáček náleží ke generaci sochařů druhé poloviny 20. století, která byla díky politické situaci výrazně omezena na své tvůrčí svobodě. Už před válkou začal studovat v Praze na Státní keramické škole, poté pokračoval na Uměleckoprůmyslové škole u Karla Dvořáka a na Akademii u Karla Pokorného. Byl zakladatelem severočeské skupiny Krok 57. V roce 58 vystavoval své plastiky v Bruselu na výstavě Expo. Jeho výtvarný projev akcentuje objemovost a hru světla a stínu. Plastika "Ležící figura" byla v sádrové verzi vystavena na autorově souborné výstavě v Mostě v roce 2004 a publikována v katalogu výstavy. Bronz, signováno a datováno vzadu Bradáček 58.