Lot 96
Jan Nowopacký (1821 - 1908) ZÁMEK NA ŘECE

29,5 x 39 cm (v x š)

Vyvolávací cena
55 000 CZK
   |   2 200 EUR
Dosažená cena
85 000 CZK
   |   3 400 EUR
Předkládaná krajina, datovaná rokem 1855, náleží k autorově rané tvorbě. Námětem mu byla nejspíše architektura, kterou mohl vidět na svých četných cestách po Německu, Rakousku a jihu Evropy. Podle názoru PhDr. Blažíčkové-Horové se jedná o Nowopackého nejlepší krajinářské dílo z raného období. Olej na plátně, signováno a datováno vlevo dole J.V. 1855. Posudek Naděžda Blažíčková-Horová.