Lot 101
Petr Maixner (1831 - 1884) VZNIK MALÍŘSTVÍ

90 x 73 cm (v x š)

Vyvolávací cena
130 000 CZK
   |   5 200 EUR
Olej na plátně. Signováno vlevo dole Petr Maixner 1853. Dílo náleží k raným pracím, bylo vystaveno na výstavě Krasoumné jednoty v Praze 1851. Obraz je uveden v autorově monografii: Marie Slavíková, Hana Volavková, Život a dílo Petra Maixnera, Praha 1934, s. 49, č.37; a to se stejnými rozměry a stejnou datací. Dílo bylo nejspíše signováno a datováno později při prodeji. Posudek PhDr. Naděžda Balažíčková-Horová.