Lot 195
Gerrit Thomas Rietveld (1888 - 1964) RED AND BLUE CHAIR - REPLIKA

92,6 x 66 x 96 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   600 EUR
Dosažená cena
15 000 CZK
   |   600 EUR
Známá židle RED AND BLUE CHAIR z roku 1918 je barevnější variantou židle z roku 1917, je reakcí na setkání s dílem Pieta Mondriana. Zde nabízená replika byla dle sdělení majitele zakoupena v 70. letech minulého století v Dánsku od jednoho z Rietveldových žáků. Dřevo barvené a lakované. Mírně poškozeno.