Lot 95
Neurčený Autor PŘESUN VOJSK POD VELENÍM POLNÍHO PODMARŠÁLKA ŠLIKA

37 x 49,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
15 000 CZK
   |   600 EUR
Scéna zachycuje přesun jezdectva, zároveň se ale soustředí na figuru hraběte Františka Jindřicha Šlika s páskou přes o oko, o které přišel 1813. Výjev nejspíše zachycuje slavné zimní tažení v Uhrách 1848-49, kdy měl hrabě Šlik hodnost polního podmaršálka. (Na podzim 1849 byl jmenován do hodnosti jízdního generála). Akvarel na papíře. Značeno vpravo dole nečitelnou signaturou a datací. Odborná konzultace Mgr. Jan Šach.