Lot 141
Otakar Lebeda (1877 - 1901) LETNÍ KRAJINA

24,5 x 34,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   4 800 EUR
Dosažená cena
200 000 CZK
   |   8 000 EUR
Díla Otakara Lebedy se na trhu s uměním nevyskytují příliš často, vzhledem k jeho časnému úmrtí. Každopádně se jedná o autora s velkým talentem, který navšítivil Francii a hlásil se k impresionismu. Rukopisem i barevným pojetím se krajina, zachycující letní louku, hlásí právě k tomuto proudu. Olej na kartonu, signováno vlevo dole Lebeda.