Lot 87
HENRI LE PAGE - DVOJKA S PERKUSNÍMI ZÁMKY V KAZETĚ S PŘÍSLUŠENSTVÍM

Vyvolávací cena
260 000 CZK
   |   10 400 EUR
"Hlavně damaškové, válcové s hladkým vývrtem ráže 15mm, shora značeny , seshora značeny „DAMAS TURC RUBANS D´ACIER“, perkusní zámky zdobeny rytím a zlacením, signovány ve stříbrných oválech „LEPAGE A PARIS“, polopažbená, pažba bohatě zdobena řezbou, uložena v kazetě s bohatým příslušenstvím (kleště k lití kulí, prachovnice,odměrka na prach, nabiják, vytěrák, šroubovák kombinovaný s klíčem na pistony, stahovák na pera, raznice na ucpávky,klíč na dnové šrouby atd.), rozměry kazety 870 x 225 mm. Jean André Prosper Henri Le Page (Francie, 1792–1854) - Arquebusier a fourbisseur krále Ludvíka XVIII., král Karel X. et de krále Ludvíka Filipa a Domu Orleans, činný v Paříži v letech 1822-42.