Lot 233
Václav Hejna (1914 - 1985) FIGURÁLNÍ SCÉNA

51 x 82,5 cm (v x š)

Vyvolávací cena
30 000 CZK
   |   1 200 EUR
Dosažená cena
30 000 CZK
   |   1 200 EUR
Olej na plátně, signováno dole uprostřed V. Hejna. Na blint rámu rezidua přípisového štítku. Autor patřil k výrazným mladým figuralistům druhé poloviny 30. let minulého století, výrazně ovlivněn francouzským moderním uměním - zejména Horé Daumiérem a jeho pojetím hmoty a objemu. Byl rovněž zakládajícím členem skupiny Sedm v říjnu.