Lot 182
Ota Janeček (1919 - 1996) ZPĚVÁČEK Z VOŇAVÉ MEZE II

Kolem 1979
tužka, akvarel, pastel, karton
Ve výřezu 28 x 21 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Ota Janeček

Vyvolávací cena
18 000 CZK
   |   750 EUR

Ota Janeček v ilustrační tvorbě často využívá princip propůjčující věcem či zvířatům, především pak ptactvu, lidský charakter či způsob jednání. Výtvarné práce blízké dětské imaginaci dotvářejí poetiku literárního díla a rozvíjí příběh ve vícero úrovních. Předložená kresba byla vytvořena pro knihu Zdeňky Bezděkové - Zpěváček z voňavé meze. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.