Lot 27
TALÍŘ ŽITAVA

1713
glazovaná keramika
Průměr 29.5 cm
dat.: 1713

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR

Vzácný žitavský talíř v typických barvách pestré glazury s florálním dekorem v žitavské zeleni s manganově hnědo fialovými konturami. Uprostřed datován rokem 1713. V 17. století v oblasti Žitavy se usadili habánští osadníci, kteří přinesli tradici slavné keramické tvorby. Velmi dobrý stav zachování.