Lot 162
Karel Lidický (1900 - 1976) ŽENSKÁ FIGURA

50. léta 20. století
bronz
48 cm (v)
sign.: LIDICKÝ

Vyvolávací cena
12 000 CZK
   |   500 EUR

Stěžejní dílo Karla Lidického je pomník Mistra Jana Husa pro nádvoří pražského Karolina. Lidický náleží k nejvýznamnějším autorům českého klasického portrétu, pokračovatelům monumentální realistické tradice J. V. Myslbeka. Některé podobizny v moderní koncepci souzní s dílem Charlese Despiaua a italských neorealistů jako byl Giacomo Manzú, s nímž Lidického pojilo celoživotní přátelství.