Lot 159
Luděk Havelka (1908 - 1963) ŽENA V KROJI

40. léta 20. století
pálená hlína, dřevo
rozměr včetně soklu
47 cm (v)
sign. na soklu: LUDĚK HAVELKA

Vyvolávací cena
7 000 CZK
   |   292 EUR

Luděk Havelka studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Lidického, poté jako stipendista ve Florencii. Sochař, medailér, věnoval se figurativní plastice, portrétům. Působil jako pedagog ve Zlíně a Uherském Hradišti a byl členem Asociace umělců medailérů. Dílo pochází z pozůstalosti autora.