7 000 CZK
| 292 EUR
Lot 160
ŽENA S MÍSOU
40. léta 20. století
pálená hlína, dřevo
43 cm (v)
sign. na soklu: LUDĚK HAVELKA
Vyvolávací cena
Luděk Havelka studoval na Akademii výtvarných umění v Praze u prof. Lidického, poté jako stipendista ve Florencii. Sochař, medailér, věnoval se figurativní plastice, portrétům. Působil jako pedagog ve Zlíně a Uherském Hradišti a byl členem Asociace umělců medailérů. Dílo pochází z pozůstalosti autora.