Lot 68
VÁZA ART DECO

Kolem 1920
porcelán
22 x 23,5 cm (v x š)
značeno zespodu: ROYAL DUX BOHEMIA

Vyvolávací cena
14 000 CZK
   |   583 EUR

Figurální vázu s modro zlatým dekorem vyrobila významná česká porcelánka založená již roku 1853 v Duchcově. Porcelánka pravidelně obesílala svými výrobky světové výstavy, po úspěchu na Světové výstavě v Paříži v roce 1900 a ocenění na světových výstavách v Saint Louis (1904) a v Miláně (1908) se firmě podařilo expandovat do mnoha zemí Evropy, do Severní a Jižní Ameriky a do Austrálie. Ve 20. a 30. letech 20. století se objevily proslulé figurky tanečnic ve stylu art deco, inspirované mj. pózami pařížské tanečnice Josephiny Bakerové. Dole s číselným označením: 2893 / 6. Výborný stav.