Lot 188
Zdeněk Rothbauer (1941) DVĚ DESIGNOVÁ KŘESLA TON

1972
ohýbaný mořený buk, výplet, čaloun
71 x 74,5 x 72 cm (v x š x h)

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR

Nabízená párová designová křesla z ohýbaného bukového do černa mořeného dřeva vyrobila dle návrhu Zdeňka Rothbauera firma Ton Bystřice pod Hostýnem do mobiliáře československé ambasády ve Stockholmu, na které se podíleli kromě Zdeňka Rothbauera architekti Jan Bočan a Jan Šrámek, a mnoho dalších předních českých umělců. Původní stav zachování bez známek poškození.