Lot 100

1927
tuš, papír
42 x 30 cm (v x š)
sign. vpravo dole: AH27

Vyvolávací cena
25 000 CZK
   |   1 042 EUR

Hoffmeisterův kreslířský styl, založený na jemné, úsporné a přesné perokresbě, se vyhranil do víceméně definitivní podoby v letech 1925–1927. Adolf Hoffmeister dokáral skloubit jak ideály avangardy, tak osobitost a požadavky doby. Téměř nikdy nepoužívá šrafování, stínování nebo lavírování. Pod karikaturou tužkou přípis jmen portrétovaných: Kramář, Dyk, Beneš, Hlaváček. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.