8 000 CZK
| 333 EUR
Lot 127
HOUPACÍ KŘESLO THONET
20. léta 20. století
ohýbané mořené bukové dřevo, výplet
102 x 53 x 143 cm (v x š x h)
Vyvolávací cena
Houpací křeslo Thonet typ B829 s vysouvací podnožkou. Bukové dřevo bylo pro výrobu ohýbaného nábytku ideální. Postup spočíval v zahřátí dřeva, které způsobilo jeho smrštění, a následném ponoření do vroucí vody, aby nabobtnalo a dalo se snadno ohýbat a manipulovat s ním. Jakmile dřevo vyschlo, ztvrdlo v novém tvaru. Jedná se o proslulý a oblíbený designový model. Vysouvací podnožka. Výborný stav.