Lot 98
Milada Marešová (1901 - 1987) SVATBA

1930
akvarel, tuš, karton
33 x 31 cm (v x š)
sign. vpravo dole: Marešová 1930

Vyvolávací cena
40 000 CZK
   |   1 667 EUR

Milada Marešová si vytvořila svébytný umělecký projev, kterým vyprávěla lidské příběhy a osudy. Nositelkami příběhu jsou často ženy - někdy vyzývavé, někdy pohroužené do vlastních těžko zachytitelných myšlenek. Její obrazy svým sociálním aspektem silně přesahovaly dobu. Více než kritiku společenských poměrů zobrazují především lidskost a lidský úděl. Právě okamžiky důležitých životních milníků se v obrazech Milady Marešové opakují a nevěsty či vdovy se stávají archetypem reálné neidealizované ženy. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.