Lot 207
Marička Klimovičová (1927 - 1993) DENÍK Z ATELIÉRU

1980
kombinovaná technika, papír
Ve výřezu 74,5 x 63 cm (v x š)
sign. vpravo dole: M. Klimovičová

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   208 EUR

Marička Klimovičová se narodila v bulharské Varně, studovala v Sofii a na AVU v Praze. Kromě grafiky se věnovala i kresbě, malbě, keramice a ilustracím. Přestože se účastnila více než stovky kolektivních výstav, dnes na své patřičné ocenění zatím teprve čeká. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.