Lot 222
Tono Stano (1960) SMYSL

1992 (2012)
archivní pigmentový tisk, papír
Ve výřezu 140 x 110 cm (v x š)
sign. a dat. vpravo dole: 2012 Tono Stano

Vyvolávací cena
120 000 CZK
   |   5 000 EUR

Tono Stano je původem slovenský fotograf, v letech 1975–1979 vystudoval Střední umělecko-průmyslovou školu v Bratislavě a absolvoval také FAMU v Praze. Od roku 1986 pracuje jako nezávislý umělecký fotograf. Řadí se ke Slovenské nové vlně, proslul inovativním pojetím portrétů a aktů. Předložený Smysl z roku 1992 je pravděpodobně jeho nejslavnější aktovou fotografií. Verso autorský přípis: Edice 2012, No 2, Archival pigment print 3.2013. K fotografii je přiloženo autorské potvrzení pravosti. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.