Lot 161
Karel Lidický (1900 - 1976) SEDÍCÍ FIGURA

50. léta 20. století
bronz
20 cm (v)
nesign.

Vyvolávací cena
5 000 CZK
   |   208 EUR

Karel Lidický se narodil v Hlinsku. Studoval pražskou AVU u prof. Španiela. Náleží k nejvýznamnějším autorům českého klasického portrétu, pokračovatelům monumentální realistické tradice J. V. Myslbeka. V roce 1931 se začal věnovat samostatné sochařské práci. Zúčastnil se výstav skupiny Nezávislí a díky kladným uměleckým kritikám byl přijat do Umělecké besedy. Po válce působil jako pedagog, v letech 1967 až 1973 jako profesor na Akademii výtvarných umění. Mimo jiné se podílel na umělecké podobě areálu Památníku v Lidicích, kde mimo jiné ztvárnil sochu ženy chránící si obličej před plameny hořící obce u základů lidického kostela.