Lot 181
Kája Saudek (1935 - 2015) ROMANTICKÁ SCHŮZKA (HANA A KÁJA)

1966-1967
tuš, akvarel, kvaš, papír
Ve výřezu 61 x 43,5 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
60 000 CZK
   |   2 500 EUR

Hana Woydinková se v šedesátých letech stala osudovou láskou Káji Saudka. Hanu a Karla poutala přitažlivost a prostředí, v němž vyrůstali. Vzali se tajně. Právě zamilovanost je ústředním tématem kresby, kde dvojice krácí k zámku z Disneyho Sněhurky. Jeho osudová láska po boku Káji Saudka vystřídala jeho dvojče - Jana. Rámováno pod antireflexní sklo s UV filtrem.

Publikováno: Diesing, H., Prokůpek, T.: Kája Saudek. Arbor vitae societas, 2009. str. 208