Lot 195
Gaetano Sciolari (1927 - 1994) PÁROVÉ DESIGNOVÉ LUSTRY

70. léta 20. století
chromovaný plech, křišťálové sklo
100 cm (v), Průměr 55 cm

Vyvolávací cena
24 000 CZK
   |   1 000 EUR

Kosmická éra lidstva odstartovaná vysláním první umělé družice Sputnik 1 dala vzniknout i nové estetice, která často vycházela z futuristických vizí v rámci designu i volby materiálu. Mezi designéry spojené s tímto estetickým proudem patří i Ital Gaetano Sciolari, který vlastnil a sám navrhoval modely luxusních osvětlení. Společnost Sciolari patřila mezi nejvyhledávanější italské prodejce osvětlení ve Spojených státech. Sciolari pracoval pro významné designéry, jako jsou Stilnovo, Boulanger a Stilkronen. Dva nabízené lustry jsou tvořeny chromovanou konstrukcí s vertikálně umístěními tyčemi, mezi kterými se nacházejí chromované plechy s osazenými masivními skleněnými dekoracemi prosvětlenými žárovkami. Výborný stav, nově elektrifikováno.