Lot 07
Corrado Giaquinto (1703 - 1766) (okruh) PÁROVÉ ALEGORIE

1. polovina 18. století
olej, plátno
104 x 70 cm (v x š)
nesignováno

Vyvolávací cena
160 000 CZK
   |   6 667 EUR

Corrado Giaquinto, považovaný za vrcholného představitele rokokového malířství v Římě v první polovině 18. století a inspirativní osobnost pro různé generace španělských malířů, byl plodným autorem nejenom v množství olejomaleb ale především fresek. Jeho nejambicióznějšími uměleckými projekty byla výzdoba Královského paláce, kde byl zodpovědný za návrhy štukatur, soch a malířských projektů. Párové alegorické obrazy, které z repertoáru Corrada Giaquinta známe, jsou reprezentativní ukázkou rokokové ikonografie a nachází se na nich náměty Pallas Athény a Spravedlnosti. Velká pozornost je zde věnována jak atributům, tak očím obou žen, které hledí vyzývavě do prostoru. Obě malby vykazují cit pro určitou dramatičnost a jejich těla, brnění a drapérie se vynořují ze stínů do měkkého světla.